Trzeci kwartał 2020 w RCC Nova

Dla pracowników naszej firmy, okres ten, to prace związane z opracowaniem i wdrożeniem systemu sterowania manipulatorem. Kontrahentem, dla którego wykonywany jest projekt to francuska firma dostarczająca innowacyjne rozwiązania w zakresie wsparcia prac serwisowych jak i utrzymania ruchu naziemnego na lotniskach. Stawiając na ciągły rozwój, firma poszukuje rozwiązań mających na celu przyśpieszanie oraz ułatwianie ręcznej pracy stąd decyzja o optymalizacji kolejnego zakresu w powyższej branży.

Urządzenie, które poszerzy ofertę francuskiej firmy to napędzany elektrycznie, zdalnie sterowany, podnośnik ułatwiający pracę podczas czynności serwisowych związanych z montażem i demontażem silników w samolotach.

Nasza firma odpowiedzialna jest za całość działań projektowych związanych z opracowaniem i wdrożeniem systemu sterowania manipulatorem, w którego skład wchodzi:

  • dobór sterowników, serwomotorów i serwo-sterowników,
  • opracowanie uniwersalnej architektury oprogramowania pozwalającej na swobodne dodawanie nowych modułów,
  • przygotowanie modułu szkoleniowego dla operatorów urządzenia,
  • dobór bezprzewodowego panelu operatorskiego HMI oraz opracowanie interfejsu użytkownika,
  • opracowanie interfejsu użytkownika pracującego na  dotykowym panelu HMI.

W przyszłości chętnie podzielimy się nagraniami z pierwszych testów 😉

21.10.2020 r.

Bezpieczne otwieranie i zamykanie drzwi wagonów pasażerskich

W lipcu 2020 zakończyliśmy pracę nad innowacyjnym systemem sterowania drzwiami kolejowymi – innowacyjnym, ponieważ wykorzystuje on elementy samo uczenia się (ML) i sztucznej inteligencji (AI).

Nasz sterownik, dzięki specjalnie zaprojektowanym zabezpieczeniom przeciwprzepięciowym uodporniony jest na skoki napięcia, które pojawiają się często w miejscu jego zastosowania – wagonach kolejowych.

Dodatkowo, zaimplementowane oprogramowanie posiada cechy samo uczenia się (ML). Po instalacji na pojeździe, oprogramowanie „uczy się” siły jaka jest potrzebna, aby otwierać i zamykać drzwi w każdym punkcie ruchu zapamiętując te wartości.
W momencie kiedy w danym miejscu zapotrzebowanie siły przekracza standardową wartość, dla algorytmów AI, oznacza to napotkanie przeszkody i oprogramowanie natychmiast przerywa proces zamykania drzwi. Ciągła analiza wykorzystywania siły przez algorytmy pozwala na wykrywanie przeszkód z dużą precyzją. Dzięki temu znacznie niższa jest potrzebna siła nacisku aby sterownik mógł zidentyfikować ją jako przeszkodę, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo podróżujących np. eliminując ryzyko przytrzaśnięcia w drzwiach.

Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych metod projektujemy i produkujemy bezpieczne, stabilne oraz odporne na awarie systemy sterowania, które z sukcesem wykorzystywane są w kilkuset wagonach kolejowych w Polsce i zagranicą.

26.08.2020 r.

Testowanie oprogramowania Simcenter Testlab 2019

W ciągu ostatnich kilku miesięcy RCC Nova, we współpracy z Siemens Industry Software NV, uczestniczyła w projekcie polegającym na testowaniu funkcjonalności przedpremierowej wersji Simcenter Testlab 2019. Do obowiązków wykwalifikowanego zespołu inżynierów należało sprawdzenie poprawności działania poszczególnych modułów aplikacji, zastosowanie aplikacji w praktyce oraz prowadzenie dokumentacji dotyczącej błędów niezbędnych do wyeliminowania w nowej wersji przed oficjalnym uruchomieniem.

Prace zostały przeprowadzone zarówno w biurze RCC Nova w Krakowie, jak i w siedzibie klienta w Leuven (Belgia).

 

 

 

 

24.07.2019 r.

Projekt stanowiska do przeprowadzania badań nieustalonych zjawisk cieplno-wytrzymałościowych na zlecenie Politechniki Krakowskiej

RCC Nova realizowała projekt we współpracy z Instytutem Inżynierii Cieplnej i Procesowej Politechniki Krakowskiej. Zakres pracy obejmował zaprojektowanie, prefabrykację i uruchomienie układu sterowania stanowiskiem wraz z oprogramowaniem sterownika PLC oraz integrację systemu klasy SCADA, wizualizację i kontrolę procesu, a także przygotowanie pomiarów, akwizycję i wstępną analizę danych. Stanowisko badawcze znajduje się w laboratorium PK przy Al. Jana Pawła II w Krakowie.

16.07.2019 r.

Pomiary dynamiczne maszyny papierniczej – Mondi Stambolijski, Bułgaria

W listopadzie zespół pomiarowy RCC Nova brał udział w pomiarach dynamicznych maszyny papierniczej w fabryce Mondi Stambolijski w Bułgarii. Zakres prac został podzielony na dwa etapy. Pierwszym z nich było badanie dynamiki strukturalnej w celu wyznaczenia częstotliwości własnych struktury maszyny oraz poszczególnych elementów mechanicznych.  Drugim etapem jest wielopunktowy pomiar drgań podczas pracy maszyny w trybie eksploatacyjnym. Przeanalizowane dane posłużą w celu określenia możliwości zwiększenia wydajności pracy maszyny.

5.12.2018 r.

Pozytywny wynik pierwszego audytu nadzoru Systemu Zarządzania Jakością na zgodność z normą ISO 9001:2015

Niezmiernie miło nam poinformować, że 26.11.18 r. przeszliśmy pomyślnie I audyt nadzoru Systemu Zarządzania Jakością przeprowadzony przez czołową jednostkę certyfikującą  TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o.

Audyt potwierdził zgodność Systemu Zarządzania Jakością,  funkcjonującego w firmie RCC Nova Sp.  z o. o., z normą ISO 9001:2015 w zakresie  projektowania i produkcji sterowników elektronicznych  oraz oprogramowania do nich oraz w zakresie tworzenia i sprzedaży oprogramowania do urządzeń przemysłowych.

Pozytywne wyniki mobilizują nas do dalszego doskonalenia, podnoszenia jakości naszych wyrobów oraz usług, a także potwierdzają efektywność procesów realizowanych w ramach Systemu Zarządzania Jakością.

4.12.2018 r.

Modułowa platforma sterownika elektronicznego

Modułowa platforma sterownika elektronicznego z cechami bezpieczeństwa SIL do zastosowań kolejowych, samochodowych oraz maszynowych nr umowy: POIR.01.01.01-00-0457/17-00

Cel projektu: opracowanie, a następnie wdrożenie do działalności Wnioskodawcy nowego produktu w postaci innowacyjnego konfigurowalnego modelu sterownika elektronicznego spełniającego wymagania bezpieczeństwa stawiane systemom sterowania na poziomach SIL (Safety Integrity Level) od 0 do 4.

Planowane efekty: wzmocnienie konkurencyjności i podniesienie poziomu innowacyjności Spółki RCC Nova na rynku polskim i europejskim. Innowacyjny produkt będzie uzupełnieniem bogatej oferty Wnioskodawcy i będzie adresowany do odbiorców z kraju (m.in. RAWAG S.A., EC Engineering sp. z o.o., Solaris Bus&Coach) oraz w dalszej perspektywie także z całego świata (Ultimate Europe, Knorr-Bremse, Bombardier Transportation).

Kwota dofinansowania: 604 602,23 PLN

Wartość projektu:  970 844,43 PLN

Beneficjent: RCC Nova sp. z o.o.

4.12.2017 r.

INFORMACJA O WYBORZE WYKONAWCY DOTYCZĄCA ZAPYTANIA OFERTOWEGO NR 02/POIR/2017

Szanowni Państwo,

w związku z zakończeniem powstępowania ofertowego nr 02/POIR/2017 dotyczącego wyboru Wykonawcy na dostawę materiałów oraz elementów elektronicznych i mechanicznych w celu realizacji przez Zamawiającego badań przemysłowych dotyczących testów oraz optymalizacji rozwiązań elektronicznych i mechanicznych w zakresie zaburzeń elektromagnetycznych, wytrzymałości mechanicznej, odporności na warunki klimatyczne,  obciążenia, itd., w ramach projektu pod nazwą: „Modułowa platforma sterownika elektronicznego z cechami bezpieczeństwa SIL do zastosowań kolejowych, samochodowych oraz maszynowych” firma RCC NOVA Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Lublańskiej 34, 31-476 Kraków informuje, iż dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej przez firmę Mister, ul. Magazynowa 10, 34-325 Łodygowice.

 

Adam Macheta

Prezes Zarządu RCC Nova Spółka z o.o.

27.11.2017 r.

Zapytanie ofertowe 2 POIR 2017

Dostawa materiałów oraz elementów elektronicznych i mechanicznych w celu realizacji przez Zamawiającego badań przemysłowych w ramach projektu pod nazwą: „Modułowa platforma sterownika elektronicznego z cechami bezpieczeństwa SIL do zastosowań kolejowych, samochodowych oraz maszynowych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach podziałania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” w ramach Działania 1.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Zapytanie ofertowe_2_POIR_2017

Załacznik nr 1_fomularz ofertowy nr 2_POIR_2017

Załacznik nr 2_formularz cenowy 2-POIR-2017

Załacznik nr 3_oswiadczenie o braku powiazan_zapytanie ofertowe_2-POIR-2017

Załacznik nr 4_oswiadczenie o spelnianiu warunkow udzialu_zapytanie ofertowe nr 2-POIR-2017

Załacznik nr 5_oswiadczenie o braku przeslanek do wykluczenia_zapytanie ofertowe nr 2-POIR-2017

Załacznik nr 6_Specyfikacja techniczna dla zadania 3 POIR_2017

Załacznik nr 7_istotne_postanowienia_umowy_nr 2_POIR-2017

13.11.2017 r.

Pomiary stanowiskowe wstrząsarki firmy PMP Group

Rcc Nova po raz kolejny nawiązała współprace z międzynarodowym producentem maszyn papierniczych – grupą PMP. Podczas testów stanowiskowych wstrząsarki, które odbyły się w polskiej siedzibie firmy w Jeleniej Górze określono dynamiczne parametry pracy maszyny.  Zmierzeniu i późniejszej ocenie poddano poziomy naprężeń krytycznych w aspekcie wytrzymałości oraz oddziaływania dynamiczne – przemieszczenia, przyspieszenia drgań.

5.10.2017 r.

Badania pojazdu autobusowego Solaris Urbino 18 electric

W lipcu oraz sierpniu firma Rcc Nova brała udział w testach wytrzymałościowych w pełni elektrycznego autobusu firmy Solaris Bus & Coach S.A. Celem badań było określenie naprężeń w konstrukcji pojazdu oraz parametrów dynamicznych pracy autobusu. W ramach projektu nasza firma wykonała pełną instalacje pomiarową wg wytycznych klienta wraz z przeprowadzeniem kilkuetapowych badań oraz w końcowej fazie obróbkę i analizę uzyskanych danych.  Przeprowadzono testy statyczne w podpoznańskiej siedzibie firmy Solaris oraz testy dynamiczne na torze testowym TATRA w czeskich Koprivnicach. 

5.10.2017 r.

INFORMACJA O WYBORZE WYKONAWCY DOTYCZĄCA ZAPYTANIA OFERTOWEGO NR 01/POIR/2017

Szanowni Państwo,

w związku z zakończeniem powstępowania ofertowego nr 01/POIR/2017 dotyczącego wyboru Wykonawcy na dostawę modułów elektroniki do cząstkowych analiz zagrożeń w celu realizacji przez Zamawiającego badań przemysłowych w ramach projektu pod nazwą: „Modułowa platforma sterownika elektronicznego z cechami bezpieczeństwa SIL do zastosowań kolejowych, samochodowych oraz maszynowych” firma RCC NOVA Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Lublańskiej 34, 31-476 Kraków informuje, iż dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej przez: AMC TECH SP. Z O.O.

 

Adam Macheta

Prezes Zarządu RCC Nova Spółka z o.o.

21.08.2017 r.

Zapytanie ofertowe 1 POIR 2017

Dostawa modułów elektroniki do cząstkowych analiz zagrożeń w celu realizacji przez Zamawiającego badań przemysłowych w ramach projektu pod nazwą: „Modułowa platforma sterownika elektronicznego z cechami bezpieczeństwa SIL do zastosowań kolejowych, samochodowych oraz maszynowych” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach podziałania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” w ramach Działania 1.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Zapytanie ofertowe_1_POIR_2017

Załacznik nr 1_fomularz ofertowy nr 1_POIR_2017

Załacznik nr 2_formularz cenowy 1-POIR-2017

Załacznik nr 3_oswiadczenie o braku powiazan_zapytanie ofertowe_1-POIR-2017

Załacznik nr 4_oswiadczenie o spelnianiu warunkow udzialu_zapytanie ofertowe nr 1-POIR-2017

Załacznik nr 5_oswiadczenie o braku przeslanek do wykluczenia_zapytanie ofertowe nr 1-POIR-2017

Załacznik nr 6_Specyfikacja techniczna dla pozycji nr 1, 2, 3, 4 i 5_POIR_2017

Załacznik nr 7_istotne_postanowienia_umowy_nr 1_POIR-2017

9.08.2017 r.

Analiza dynamiczna maszyny w celu weryfikacji możliwości zwiększenia wydajności produkcyjnej

Rozpoczęto wieloetapowy projekt mający na celu zwiększenie prędkości pracy maszyny papierniczej. W ramach prac dokonana zostanie ocena parametrów dynamicznych maszyny papierniczej oraz zostaną wykonane analizy numeryczne MES.

Powyższe badania i symulacje mają za zadanie wskazanie krytycznych elementów konstrukcji, których modyfikacja jest niezbędna do przyspieszenia pracy maszyny.

20.07.2015 r.

RCC Nova z wizytą na konferencji Euronoise 2015 – Maastricht

W dniach 1-3 czerwca 2015, w Holenderskiej miejscowości Maastricht odbyła się konferencja naukowa Euronoise 2015. Konferencja, zorganizowana przez European Acoustics Association poruszała w głównej mierze tematy związane z inżynierią kontroli hałasu w aspekcie oddziaływania na komfort akustyczny oraz środowisko zewnętrzne. Zaprezentowano najnowsze metody pomiaru, analiz oraz symulacji akustycznych stosowanych w najważniejszych ośrodkach naukowych Europy. Aktywne uczestnictwo pracowników RCC Nova oraz wymiana doświadczeń z uczestnikami konferencji w dużej mierze przyczyniają się do świadczenia usług w zakresie akustyki na najwyższym, światowym poziomie.

28.06.2015 r.

Targi Automotive Testing Expo w Stuttgarcie

Automotive Testing Expo to coroczne targi, które skupiają czołowych dostawców branży automotive. Targi są wiodącym międzynarodowym wydarzeniem poświęconym: jakości, bezpieczeństwu, niezawodności i trwałości pojazdów. Co roku gromadzą setki wystawców oraz tysiące zwiedzających.

Targi odbędą się w dniach 16-18 czerwca 2015 r. na terenach Messe Stuttgart w Niemczech. Podczas targów nasi inżynierowie opowiedzą o działalności firmy. Zapraszamy do kontaktu!

5.06.2015 r.

Testy wibracyjne akumulatorów na wzbudniku elektrodynamicznym

Wykonano testy wibracyjne zestawu akumulatorów na wzbudniku elektrodynamicznym. Testy te miały na celu sprawdzenie, czy akumulatory nowego poddostawcy spełnią wymagania stawiane przez producenta. Po zakończeniu testów akumulatory zostały przebadane – testy wibracyjne nie uszkodziły żadnej z cel akumulatora.

12.05.2015 r.

Badania dynamiki konstrukcji pojazdu wojskowego

Zakres badań obejmował:
• Pomiary tensometryczne podczas jazdy eksploatacyjnej oraz podczas strzelania.
• Pomiary przyspieszeń drgań podczas jazdy eksploatacyjnej oraz podczas strzelania na strukturze oraz urządzeniach wewnątrz pojazdu.
Pomiary te odbyły się na terenie poligonu doświadczalnego. Dodatkowo wykonano badania dynamiki strukturalnej pojazdu wraz z elementami mocowań i uchwytów aparatury będącej wyposażeniem pojazdu. Zakres ten objął eksperymentalną analizę modalną, która to posłuży do wyznaczenia parametrów dynamicznych tj. częstości drgań własnych oraz postaci drgań struktury oraz uchwytów i mocowań urządzeń.

7.02.2015 r.

Instalacja tensometryczna na rurociągu energetycznym laboratorium PK.

Zakres projektu obejmował przygotowanie instalacji składającej się z czujników tensometrycznych oraz termopar na rurociągu, w sposób umożliwiający wykonywanie pomiarów w temperaturach powyżej 200oC. Instalacja wykonana została w laboratorium Politechniki Krakowskiej.
Instalacja została dostosowana do współpracy z systemem akwizycji danych znajdującym się na wyposażeniu Laboratorium Politechniki Krakowskiej. Uzyskano wysoką zgodność wyników pomiarów z wynikami analiz numerycznych.

2.01.2015 r.

Ekspertyza uszkodzeń zmęczeniowych wózka pojazdu szynowego.

RCC Nova wykonała projekt badawczy mający na celu uzyskanie parametrów wejściowych do analizy zmęczeniowej elementów wózka pojazdu szynowego. Prace wykonano na kolejce miejskiej U-line w Uijeongbu, Korea Południowa.
Dokonano pomiaru szeregu parametrów dynamicznych – w warunkach eksploatacji oraz podczas testów stacjonarnych (eksperymentalna analiza modalna) uzyskując dane, które posłużą do analiz numerycznych prowadzących do wykonania symulacji wytrzymałościowych.
Wynikiem prac będzie zaproponowanie rozwiązań zapewniających wzmocnienie konstrukcji oraz ustalenie newralgicznych odcinków trasy, w znaczny sposób wpływających na zniszczenie zmęczeniowe.
Pomiary te wchodzą w skład kompleksowego projektu mającego na celu modernizację konstrukcji wózka.

2.10.2014 r.

Optymalizacja konstrukcji pudła autobusu

Projekt optymalizacja konstrukcji pudła autobusu pod względem obniżenia poziomu drgań w przestrzeni pasażerskiej objął szereg pomiarów oraz analiz, których przykładami są:
• Wyznaczenie operacyjnych postaci drgań (deformacji struktury w wyniku oddziaływań drganiowych), zarówno dla ustalonych obrotów jak również dla rozbiegu (analiza rzędów).
• Analiz częstotliwościowa i ocena stopnia tłumienia drgań przez poszczególne układy mocowań wibroizolatorów.
• Klasyczna, eksperymentalna analiza modalna – wyznaczenie częstotliwości własnych – ocena możliwości wystąpienia rezonansów.

28.05.2014 r.

Kontynuacja długofalowej współpracy z LMS International NV (grupa Siemens).

LMS International wszedł w struktury koncernu Siemens PLM. Przejęta spółka przyjęła nazwę Siemens Industry Software. W ramach współpracy RCC Nova – Siemens Industry Software prowadzone są projekty w zakresie badań oraz pomiarów, głównie w branży automotive oraz testów jakościowych oprogramowania.

8.11.2012 r.