RCC Nova

od 2006 roku

Oferowane produkty w zakresie sterowania i oprogramowania

 • Sterowniki przemysłowe do zastosowań kolejowych, maszynowych, samochodowych
 • Sterowniki bezpieczeństwa SIL (Safety Integrity Level)
 • Oprogramowanie wbudowane, certyfikowane SIL (wg EN 50128, IEC 61508)
 • Aplikacje diagnostyczne oraz wizualizacyjne
 • Systemy RTOS
 • Sterowniki FPGA

Przy projektowaniu i wdrażaniu produktów (sterowniki elektroniczne oraz systemy sterowania) kładziemy nacisk na niezawodność oraz funkcjonowanie w trudnych warunkach przemysłowych. Badania klimatyczne, EMC, wytrzymałościowe są nieodzownym elementem testów każdego prototypu.

 Oferowane usługi w zakresie badań i pomiarów inżynierskich

Oferujemy wsparcie inżynierskie na etapie rozwoju produktu, jak również w zakresie rozwiązywania problemów z dziedziny wytrzymałości strukturalnej, dynamiki, akustyki, wibroakustyki. Wykorzystujemy zaawansowane urządzenia oraz narzędzia programowe do akwizycji danych, przetwarzania, analiz oraz interpretacji danych pomiarowych. Stosowane techniki i metodologie to:

 • tensometria – metoda stosowana zarówno w celu bezpośredniej oceny stanu naprężeń, parametrów wytrzymałościowych struktur/konstrukcji jak również do oceny obciążeń – poprzez pośrednie wyznaczanie sił oraz momentów (np. w układach zawieszeń pojazdów)
 • zdalny pomiar drgań i hałasu – pozwala na ocenę stanu pracy maszyn, urządzeń (względnie budowli)  oraz diagnostykę w trybie zdalnego dostępu do rejestrowanych zjawisk
 • dynamika – ocena dynamiki pracy pojazdów, maszyn i urządzeń oznacza analizy w dziedzinie częstotliwości oraz w dziedzinie prędkości obrotowej (dla maszyn wirujących), na podstawie których wyznaczać można charakter pracy obiektu w kontekście trwałości i bezpieczeństwa pracy
 • analiza modalna – pozwala na wyznaczenie częstości własnych oraz postaci drgań struktury pracującej pod obciążeniami dynamicznymi
 • wibroakustyka – szeroki wachlarz pomiarów dotyczących drgań i hałasu, mający na celu określenie sposobów propagowania energii wibroakustycznej, przenoszenia się drgań i hałasu w obrębie maszyny lub pojazdu jak również do środowiska. Metody te pozwalają m.in. zobrazować charakter drgań i hałasu w kontekście komfortu, a następnie zaplanować modyfikacje w celu optymalizacji parametrów wibroakustycznych (wytłumienia, wibroizolacje, zmiany konstrukcyjne)

Doświadczenie w zakresie badań i pomiarów zdobywane jest podczas realizacji projektów na terenie Europy (m.in. Niemcy, Belgia, Francja, Holandia) jak również w Azji i Amerykach (m.in. Japonia, Korea Płd., Chiny, Indie, Brazylia). Współpracujemy z przedsiębiorstwami jak również jednostkami naukowymi.

Nasze mocne strony:

Mobilność

Praca z różnego typu obiektami przemysłowymi na całym świecie

Doświadczona kadra

Produkty przystosowane
do trudnych warunków pracy

Elastyczność

Szeroka oferta inżynierskich
badań, pomiarów oraz analiz

Wysokiej klasy
aparatura pomiarów

Współpraca z instytucjami badawczymi oraz uczelniami

Zasięg działania

map